Organize suç örgütü liderliği suçundan hakkında kırmızı bülten çıkarılan Sedat Peker, üniversiteye başladığını açıkladı.  Kamuoyu “Sedat Peker, hangi üniversiteye başladı? Sedat Peker’in üniversitesi nerede?” sorularını araştırmaya başladı.

Sedat Peker hangi üniversiteye başladı? Sedat Peker’in üniversitesi nerede?

Organize suç örgütü liderliği suçundan hakkında kırmızı bülten çıkarılan Sedat Peker, Türkiye'ye döneceği yönündeki iddiaları yalanladı. Birleşik Arap Emirlikleri'nde 'dijital tecrit' altında tutulan Peker, üniversiteyi tamamlamadan Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini açıkladı.

2 ay içerisinde Türkiye'ye döneceği yönündeki söylentileri yalanlayan Sedat Peker, Sözcü'den İsmail Saymaz'a konuyla ilgili bir yanıt gönderdi.

TikTok fenomeni Gizem Yıldız kimdir? Amin diyen Gizem Yıldız kimdir? TikTok fenomeni Gizem Yıldız kimdir? Amin diyen Gizem Yıldız kimdir?

Saymaz'ın yazısı şöyle:

"Peker’in yanıtına geçmeden önce şu bilgiyi vereyim.

Meğer BAE’de üniversite okumaya başlamış.

Ancak güvenlik gerekçesiyle üniversitenin adını belirtmediler.

Peker, dönmeyeceğini belirterek, şöyle diyor:

'Anlattığım birçok konunun son operasyonlarla doğruluğu kanıtlanıyor olsa da, çok istesem de şu an için Türkiye’ye dönmek gibi bir düşüncem yok. Abu Dabi’de yaşadığım aile hayatı ruh dünyama iyi geldi. Ayrıca üniversiteyi tamamlamadan dönmeyi düşünmüyorum. Bu tip haberlerin hangi sebeple çıktığını anlayabilmiş değilim. Gerilimlerle dolu yaşadığımız üç sene çocuklarımı da ailemi de çok yordu. Yeni bir maceraya gerek görmüyorum.”