Şebnem Paker kimdir?  Şebnem Paker nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor.  Şebnem Paker’in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Şebnem Paker kimdir?  Şebnem Paker kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor.  Şebnem Paker’in biyografisini haberimizde derledik…

Srebrenitsa Soykırımı nedir? Srebrenitsa Soykırımı nedir?

Şebnem Paker kimdir?

1997 yılında İrlanda’nın Dublin kentinde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda ‘Dinle’ isimli parça ile üçüncü olan Şebnem Paker,  20 Temmuz 1977'de İstanbul'da dünyaya geldi. Şebnem Paker, lise eğitimini Haydarpaşa Lisesi'nde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Gitar Bölümü'nde eğitim gören Paker, 1996'da Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Şan Bölümü'nü kazandı. Aynı yıl Eurovision Şarkı Yarışması'nın Türkiye elemelerini 'Beşinci Mevsim' adlı parça ile kazanarak Türkiye'yi temsil etme hakkını elde eden Şebnem Paker, Oslo'daki yarışmada on ikinci oldu. 1997'de ulusal elemelere Grup Etnik ile birlikte, müziği Levent Çoker'e, sözleri Mehtap Alnıtemiz'e ait olan 'Dinle' adlı parça ile katılarak yeniden birinci olan Paker, Dublin'de yapılan yarışmada ise üçüncü oldu.

Kaynak: Haber Merkezi