İsrail, Bureyc Mülteci Kampı'na saldırdı İsrail, Bureyc Mülteci Kampı'na saldırdı

İsrail basınında yer alan habere göre İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İsrail bir terör devletidir” şeklindeki ifadesine sert tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığından Netanyahu ve Cohen'e Erdoğan tepkisi: Asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtemeyecektir Dışişleri Bakanlığından Netanyahu ve Cohen'e Erdoğan tepkisi: Asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtemeyecektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İsrail’i terör devleti olarak adlandırdığını ancak Hamas’ın terör eylemlerini desteklediğini” söyleyen Netanyahu, şu ifadeleri kullandı:

“Kendi ülkesindeki köyleri bombalayanlar bize ahlâk dersi veremez. İnsan hakları konusunda en son konuşacak kişi Erdoğan’dır.”

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında “İsrail yönetimi Gazzeli çocuklara kadınlara ve sivillere karşı insanlık tarihinin en kalleş saldırılarını düzenliyor. İsrail bir terör devletidir.” ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan, “Hamas’ı terör örgütü olarak ifade ediyorsun, Hamas Filistin’de seçimlere girip seçim kazanan bir siyasi parti ve seçimi kazandıktan sonra da hakkını haklarını elinden aldınız.” demişti.