Kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, istifa edeceğini duyurdu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in banka hesaplarını inceletmek ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle itham edilen Ümit Dikbayır'dan açıklama geldi.

Sözcü TV sunucusu İpek Özbey’e konuşan Ümit Dikbayır, “Hafta sonu istifa edeceğim” dedi.

Bir saat arayla iki farklı açıklama: Ümit Dikbayır İYİ Parti'den istifa edecek mi? Bir saat arayla iki farklı açıklama: Ümit Dikbayır İYİ Parti'den istifa edecek mi?

İYİ Partili Ümit Dikbayır, kesin ihraç istemi ile disipline sevk edildi İYİ Partili Ümit Dikbayır, kesin ihraç istemi ile disipline sevk edildi

CHP tarihinde adaylık başvurusunda rekor kırıldı CHP tarihinde adaylık başvurusunda rekor kırıldı

Meral Akşener’den ‘kasa’ operasyonu Meral Akşener’den ‘kasa’ operasyonu

İYİ Partili Ümit Dikbayır: Akşener gerçeği ortaya çıkarmazsa savcılığa başvuracağım İYİ Partili Ümit Dikbayır: Akşener gerçeği ortaya çıkarmazsa savcılığa başvuracağım

Ümit Dikbayır'a kesin ihraç talebi

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurmuştu:

“İstifalar nedeniyle İYİ Parti'ye haksızca bir yön çizilmeye çalışıldığını görüyoruz. Eleştirilere açığız ancak iş, gerçek dışı beyan ve iftiralar olursa bu başka bir şey. Partiden istifa ediyorsanız, vekillikten de istifa edin. Ümit Dikbayır bugün tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir.”