İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları havadan ve karadan devam ederken, İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da beş Filistinliyi daha öldürdüğü açıklandı. 

İran’da oy verme işlemi uzatıldı İran’da oy verme işlemi uzatıldı

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Filistin Sağlık Bakanlığı, 8 Aralık Cuma günü yaptığı açıklamada, Batı Şeria'daki Tubas kasabasına yakın bir bölgede gerçekleştirilen baskın sırasında 5 Filistinlinin İsrail askerleri tarafından öldürüldüğünü duyurdu. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü ise söz konusu haberi kontrol ettiklerini açıkladı.

Öte yandan, İsrail güçlerinin Batı Şeria'da çeşitli adreslere baskın yaparak iki Filistinliyi gözaltına aldığı aktarıldı. Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail güçleri gece ve sabah erken saatlerde Ramallah, Beytüllahim, El-Bire, Kalkilya, Nablus, El-Halil ve Cenin'de baskınlar düzenledi.

İki Filistinli gözaltına alındı

Bu kentlerde bazı ev ve dükkanlara girerek arama yapan İsrail askerleri, Beytüllahim'de Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Başkan Yardımcısı Şeyh Nacih Bukeyrat ile Baha Mahmud El-Aruc'un evlerine de baskın düzenledi. Bu baskınlarda iki Filistinli gözaltına alındı.

Ramallah kentinde ise İsrail güçlerinin kullandığı göz yaşartıcı gaz sebebiyle çok sayıda Filistinli boğulma tehlikesi yaşadı. İsrail güçleri El-Halil'in bazı bölgelerinde Filistinlilerin araçlarını alıkoyarak arama yaptı.

Editör: Betül Vural