Betül Nisa Çelik kimdir? Betül Nisa Ç. nereli ve kaç yaşında? Sorularının cevabı merak ediliyor. Betül Nisa Çelik'in kim olduğu merak ediliyor. İspanyolca öğretmeni Betül Nisa Ç. kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Betül Nisa Çelik'in biyografisini haberimizde derledik.

İspanyolca öğretmeni Betül Nisa Çelik kimdir?

28 yaşında olan İspanyolca öğretmeni Betül Nisa Çelik, İstanbul Aydın Üniversitesi Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik bölümünden mezun oldu. Daha önce yabancı dil merkezi ve özel bir kolejde öğretmenlik yapan Çelik, 2022 yılından beri Özel Şafak Koleji'nde İspanyolca dersleri veriyordu.

İstanbul'da kadın öğretmen 14 yaşındaki öğrencisiyle cinsel birliktelik yaşadı İstanbul'da kadın öğretmen 14 yaşındaki öğrencisiyle cinsel birliktelik yaşadı

Ne olmuştu? 

İstanbul, Gaziosmanpaşa'da özel bir ilköğretim okulundaki skandal olay mahkemeye taşındı.

28 yaşındaki İspanyolca öğretmeni Betül Nisa Ç., öğrencisi 16 yaşındaki M.A. ile cinsel birliktelik yaşadı. Öğretmen tutuklandı.

Olay, öğretmenle öğrencisinin sosyal medyadan yazışmasıyla başladı.

Anti HBS Nedir, Kaç Olmalı? Anti HBS Nedir, Kaç Olmalı?

Bir süre sonra öğretmen Betül Nisa Ç., öğrencisini kendi evinde film izlemeye çağırdı, öğretmenle öğrencisi arasında cinsel birliktelik yaşandı.

M.A.'nın ailesi çocuklarının durgunlaşması ve sürekli telefonla ilgilenmesi üzerine şüphelendi.

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre pedagog eşliğinde ifadesi alınan çocuk, 4 kez cinsel birliktelik yaşadıklarını anlattı.

16 yaş savunması 

Öğretmen Betül Nisa Ç. ise ifadesinde; öğrencisinin 'Ben Betül hocayı istiyorum' şeklinde mesajlar atarak taciz etmesi sonucu sevgili olduklarını ancak herhangi bir cinsel birliktelik yaşamadıklarını söyledi.

Öğrencisinin 16 yaşında olduğunu söylediğini ileri süren öğretmen, "Yaşının küçük olduğunu bilseydim, sevgili olmazdım" dedi. Tutuklanan Betül Nisa Ç. hakkında savcılık, 'Cebir Tehdit ve Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma' ve 'Çocuğun Cinsel İstismarı' suçlarından toplamda 21 yıla kadar hapis istedi. Şüpheli Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Kaynak: Haber Merkezi