Gezi davası tutuklusu Tayfun Kahraman'ın eşi Meriç Demir Kahraman 'Gezi Davası İçin Adalet Çağrısı' isimli çağrıyı alıntıladığı paylaşımında, “Türk Milleti Adına verdiğiniz kararı içine sindiren tek bir insan bulamıyorum. Yeter” ifadelerini kullandı. Demir'in paylaşımını alıntılayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Yol arkadaşım Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir’in haklı çağrısına ses veriyorum” ifadelerini kullandı.

Eski milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde, birçok yazar, akademisyen ve insan hakları savunucusunun imzacı olduğu, 'Gezi Davası İçin Adalet Çağrısı' isimli bildiriyi paylaştı.

Cevdet Yılmaz: Ekonomik yetkinlikler bağımsızlık için çok kıymetlidir Cevdet Yılmaz: Ekonomik yetkinlikler bağımsızlık için çok kıymetlidir

Gezi Davası Tutuklusu, İBB Şehir Planlamacısı Tayfun Kahraman'ın eşi Meriç Demir Kahraman, bu çağrıyı alıntılayarak, şu ifadeleri kullandı:

“’Yaşadığınız çok büyük haksızlık, eşinizin Gezi’de hiçbir şiddet olayıyla ilişkisi olmadığını, hükümeti devirmeye teşebbüs etmediğini herkes biliyor. Çok üzülüyoruz, umarız yakında kavuşursunuz.’ Tam 20 aydır bu cümleyi duyuyorum. Tüm kesimlerden siyasilere, gazetecilere, hukukçulara, meslektaşlarıma, eve damacana su getiren Tarık Abi’den, Vera’nın öğretmeni Fatoş’a, marketteki Ayla Teyze’den, kasiyer Güliz Hanım’a Gezi Davası’nı anlatıyorum.  Türk Milleti’ne dilim döndüğünce ne yaşadığımızı anlatıyorum. Çünkü üzerinde “Türk Milleti Adına” verildiği yazılan karar metinleri büyük bir hukuksuzluktan ibaret. Onlar adına alınan karara Türk Milleti “Çok üzülüyoruz” diyor.

20 aydır bir kişi bile bana ‘Tayfun Kahraman, senin eşin, çocuğunun babası suçlu, bak burada delil var’ demiyor, çünkü yok. Olmadığını herkes biliyor.  Ben de #AdaletÇağrısı’na ses veriyorum; Türk Milleti Adına verdiğiniz kararı içine sindiren tek bir insan bulamıyorum. Yeter.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Meriç Kahraman'ın paylaşımını alıntılayarak, “Yol arkadaşım Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir’in haklı çağrısına ses veriyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Betül Vural