İbrahim Haskoloğlu kimdir? İbrahim Haskoloğlu nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. İbrahim Haskoloğlu’nun kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında İbrahim Haskoloğlu kimdir? İbrahim Haskoloğlu kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. İbrahim Haskoloğlu’nun biyografisini haberimizde derledik…

Murat İde kimdir? Murat İde kimdir?

İbrahim Haskoloğlu kimdir?

Gazeteci, youtuber. 1996 yılında Malatya’da doğdu. Üniversite eğitimine İstanbul’da devam etti ve üniversitedeyken çeşitli kanalların haber merkezlerinde stajlar yaptı. O stajlar sırasında da Youtube kanalında Türkiye'nin önemli siyasetçileri, bakanları, gazetecileri ile röportajlar yaptı. Türkiye YouTube üzerinden ilk politik röportajları yaptı ve yaptığı bazı röportajlar ulusal kanallarda da yer aldı. Bu programlar sırasında da sosyal medya üzerinden özel haberler yaparak kitlesini genişletti.

Üniversiteyi bitirdikten sonra Youtube ve sosyal medyada üzerinden çalışmalarına devam etti. Bu süreçte uluslararası anlamda önemli haberlere ve röportajlara imza attı. Venezuela’da 2019 yılında meydana gelen olayların baş aktörü olan Guaido ile röportaj yaparak dikkatleri üstüne çekti. Juan Guaido, o dönem sadece 3 kanala röportaj vermişti. New York Times, Vice News ve İbrahim Haskoloğlu. Röportaj sonrası, CNN Espana’nın özel konuğu olarak yayınlara bağlanmaya başladı. Bu olay sonrası Latin Amerika’daki önemli kanallara Ortadoğu ve Türkiye ile ilgili konuk olarak katılmaya devam ediyor.

ABD 45. Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı olan Bolton ile de röportaj yapan Haskoloğlu, bu röportajla da uluslararası medyada yer almaya devam etti. İbrahim Haskoloğlu, İspanyolca ve İngilizce dillerinde birçok kanala konuk olarak katılmaya devam ediyor.