Husiler'in Kızıldeniz'in güneyinde İsrail'e ait bir gemiyi kaçırdığı iddia edilmişti. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, iddia doğrulanırken gemide israil vatandaşının olmadığı da belirtildi. İsrailli iş insanı Rami Unger'e ait kargo gemisi, Türkiye'den Hindistan'a gitmek üzere yola çıkmıştı. 

“Uluslar arası sonuçlar doğuruyor”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, gemiye yapılan saldırıyı kınayarak bunun bir İran terör eylemi olduğunu iddia etti. Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada, "Bu, İran'ın saldırganlığında ileri bir sıçramayı ifade eden başka bir İran terör eylemidir. Özgür dünya ve küresel nakliye yollarının güvenliğine ilişkin uluslararası sonuçlar doğuruyor" denildi. 

Gazze'de İsrail saldırılarında ölenlerin sayısı 16 bin 248 oldu Gazze'de İsrail saldırılarında ölenlerin sayısı 16 bin 248 oldu

25 mürettebat üyesinin bulunduğu kaydedildi

Netanyahu'nun ofisi, Rami Unger'e ait olan geminin bir Japon şirketi tarafından kiralanarak işletildiğini ve "İran'ın kaprisleri üzerine Yemen'deki Husi milisleri tarafından kaçırıldığını" söyledi. Ayrıca, raporların ve IDF sözcüsünün açıklamasının ardından gemide İsrailli bulunmadığı ancak Ukraynalılar, Bulgarlar, Filipinliler ve Meksikalılar da dahil olmak üzere çeşitli milletlerden 25 mürettebat üyesinin bulunduğu kaydedildi.