Dursun Mirza kimdir? Dursun Mirza nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Dursun Mirza’nın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Dursun Mirza kimdir? Dursun Mirza kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Dursun Mirza’nın biyografisini haberimizde derledik…

Dursun Mirza kimdir?

Dursun Mirza,1955 yılında Bandırma' da doğdu. İlk ve orta öğretimini Bandırma’da tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Demokrasi ve Cumhuriyet sevdasıyla, öğrencilik yıllarından itibaren emek ve hak kavgasının, siyasal mücadelenin içinde oldu.

20 yılı aşan siyasal yaşamını, ülkemizin ve Bandırmanın sorunlarının çözümüne yönelik düşünce ve eylemlerle sürdürdü.

1994-1999 döneminde Bandırma Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 5 yıl CHP Bandırma İlçe Başkanlığını yürüttü.

Değişik zamanlarda CHP Balıkesir İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kurultay Delegeliklerinde bulundu.

2009-2014 döneminde tekrar Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Bu dönemde ayrıca 5 yıl boyunca Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü.

CHP Belediye Başkan Adayı olarak katıldığı 30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimler sonucu Bandırma Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Ortopedi doktoru olan bir erkek çocuk babasıdır.

Birşah İsrail malı mı? Birşah nerenin malı? Birşah boykot mu? Birşah İsrail malı mı? Birşah nerenin malı? Birşah boykot mu?