‘Reform Vakfı’ kuruldu: Kurucular arasında Ekrem İmamoğlu ile Dilek İmamoğlu da bulunuyor ‘Reform Vakfı’ kuruldu: Kurucular arasında Ekrem İmamoğlu ile Dilek İmamoğlu da bulunuyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye genelinde yapılan "Gazze için duaya duruyoruz" etkinliği bünyesinde, Hacı Bayram Veli Cami'ndeki dua programında, yatsı namazı öncesi Filistinliler için Kur'an-ı Kerim okudu.

Ardından Gazze'de hayatını kaybedenler ve yaralananlar için dua eden Erbaş, Gazze'de eşi görülmemiş katliamlar yapıldığını, Filistin'in yetimler yurduna döndüğünü belirtti.

Filistinlilerin Gazze'de zalimlere karşı mücadele ettiğini söyleyen Erbaş, şunları dile getirdi:

"Filistinli kardeşlerimizi muzaffer eyle, onlara zafer nasip eyle ya Rabbi. Tüyü bitmemiş bebekler, masum çocuklar, savunmasız kadınlar, yaşlılar hunharca katlediliyor. Filistin kan ağlıyor. Peygamberler mirası Kudüs'e, Gazze'nin masum ve savunmasız mazlumlarına imdad eyle Allah'ım. Hz. İbrahim'den Hz. Süleyman'a kadar birçok peygamberin tevhit, hukuk, adalet ve ahlak mücadelesini verdiği o kutlu şehirde yaşanan acıları bir an önce durdur ya Rabbi."

Editör: Deniz Dalgıç