İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sınır bölgelerinde düzenlenen ‘Kalkan’  operasyonları kapsamında 82 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve bin 222 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı.

Meral Akşener'in eski danışmanı, Cem Küçük'le program sunacak Meral Akşener'in eski danışmanı, Cem Küçük'le program sunacak

İçişleri Bakanlığı, göçmen kaçakçılığıyla mücadeleyi aralıksız biçimde azim ve kararlılıkla sürdürmeye devam ediyor. Bakanlık, insan kaçakçılığı yaparak, Türkiye’yi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine fırsat vermiyor.

Kabinenin kurulmasından sonra İçişleri Bakanı olarak göreve gelen Ali Yerlikaya, insan kaçakçılığına yönelik bir operasyonun daha yapıldığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sınır bölgelerinde düzenlenen ‘Kalkan’  operasyonları kapsamında 82 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve bin 222 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı.

"İnsan tacirlerine fırsat vermeyeceğiz"

Sosyal medya hesabı X’ten operasyona yönelik bilgi veren Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

“Sınır bölgelerimizde düzenlenen kalkan operasyonları kapsamında 82 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 1222 düzensiz göçmen yakalandı. İnsan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine fırsat vermeyeceğiz.

Türkiye genelinde Jandarma ve Polisimiz tarafından son 3 gün içinde sınır bölgelerimizde gerçekleştirilen İHA, Helikopter ve Cayrokopter destekli 62 operasyonda, 82 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Bunlardan 63’ü tutuklandı. 7’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Operasyonlarda 1222 düzensiz göçmen yakalandı. Operasyonları düzenleyen kahraman Jandarmamızı ve Polisimizi tebrik ediyorum. Aziz milletimizin bilmesini İsterim ki; göçmen kaçakçılığıyla mücadelemiz aralıksız biçimde azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.”

Ayrıntılar gelecek...