Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Bahçeli, 14-28 Mayıs seçimleri sonrasında üçüncü demekratik fırsat olan 31 Mart seçimleri ile Türkiye'nin iyice hızlanacağını söyledi. Türkiy'de bin 389 belediye başkanlarının yeniden seçileceğine işaret eden Bahçeli, Türkiye'nin 5 yıllık yol haitasının belirleneceğine dikkat çekti.

CHP ile DEM Parti arasında yaşanan görüşmelere ilişkin de konuşan Bahçeli, Özgür Özel'e tepki gösterdi. Bahçeli "Türkiye’de Dersim diye bir yer yoktur. Olan ise Tunç yüreklilerin yaşadığı Tunceli’dir" dedi.

Bahçeli, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde Kaymakam Burak Akeller'in cuma hutbesinde 'şehitlerimiz ile ilgili kısmı okumadığı' gerekçesiyle imamı darbettiği iddialarına ilişkin,  “Kulp kaymakamımızın alnından öpüyorum. Kaymakamımıza saldıranları biliyoruz. Sefil amaçlarını tanıyoruz.” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İşçi ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 5 ek zam verilmesine ilişkin teklife değindi. TBMM Grup Toplantısında konuşan Bahçeli, “Emekli maaşlarıyla ilgili iyileştirmeleri desteklemekle birlikte, emeklilerimizin daha fazlasını hak ettiklerine samimiyetle inanıyorum" açıklamasında bulundu.

Yerel seçimler için partisinin 385 adayını açıkladığı ifade eden Bahçeli'nin konuşmasından başlıklar şöyle:

"DEM’lenmiş CHP Anadolu irfanı karşısında mağlup olacaktır"

14 Mayıs ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinden sonra üçüncü demokratik fırsat olan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleriyle Türkiye’miz iyice hızlanacak, yerel yönetimlere vurulan paslı zincirler kırıp atılacaktır. 30 büyükşehir, 51 il, 922 ilçe, 386 belde olmak üzere, toplamda bin 389 belediyenin önümüzdeki beş yıllık yol haritası Türk milleti tarafından belirlenecek; bu belediyelerden zillete düşenler arınacak, cumhurda olanlar da şahlanacaktır.

Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine yerel yönetimler kanalıyla baraj oluşturup engel çıkaranlar inanıyorum ki, kaybedenler kulübünde sıra sıra toplanacaklardır. DEM’lenmiş CHP, Anadolu irfanı karşısında mağlup olacaktır. Yeminli Türkiye düşmanları millet iradesi karşısında hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Terör örgütleri, bölücü maşalar, ekonomik tetikçiler, sözde aydınlar, emperyalizmin piyonları, demokrasi muhalifleri, Cumhuriyet karşıtları; hakkın ve halkın aleyhinde kulis yapan iç ve dış bütün mihraklar 31 Mart’ta hiç unutulamayacakları bir ders alacaklardır.

"Türkiye’de Dersim diye bir yer yoktur" 

DEM’lenmiş ve devrilmiş CHP’nin siyasi ayarları bozulmakla kalmamış, bu garabet ve köhne zihniyet milletle arasına duvar çekmiştir. Bunların demokratlığı köprüden geçene kadardır. Bunların halkçılığı ve insan sevgileri kelebeğin ömrü kadardır. CHP’nin dikişi yama tutmayan Genel Başkanı’na bir hususu hatırlatmak isterim ki, Türkiye’de Dersim diye bir yer yoktur, olan ise tunç yüreklilerin yaşadığı Tunceli’dir.

"İstanbul Murad’ına erecek, Ankara’ya altı ok değil Altınok mühür vuracak"

İstanbul Murad’ına erecek, Ankara’ya altı ok değil Altınok mühür vuracak, İzmir’de de Dağ’ın sıcaklığı Tuncu eritip savuracaktır.  İstanbul’u CHP’den ve DEM’ci bölücülerin tasallutundan kurtarmak bihakkın vatan borcu, fetih namusudur. Ankara’yı, İzmir’i ve diğer belediyeleri CHP’den kurtarmak istiklalin şeref bahsi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vefa gereğidir.

"Kulp kaymakamımızın alnından öpüyorum"

Baskı ve dayatmayla şehitlere rahmet dilememek, sorasında kaymakam şiddet uyguladı bahanesiyle küçücük bir çizikten darp raporu almaya tevessül etmek Müslümanca bir tavır değildir. Müslüman yalan söyleyemez, Müslüman iftira atmaz, Müslüman nefret saçmaz, Müslüman Allah’tan başkasına asla eğilmez.

Şehitlerimizin tarifi Kur’an-ı Kerim’de, köşkleri cennette, yerleri de Müslüman Türk milletinin gönlündedir. Huzurlarınızda Kulp Kaymakamımız Burak Akellerin tertemiz alnından öpüyor, onu yetiştiren anasına, babasına şükranlarımı sunuyor, Müslüman Türk duruşundan dolayı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Konuyla ilgili hassasiyet gösteren İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya da teşekkür ediyorum. Kaymakamımızın haklı ve haysiyetli tavrına kim destek vermişse Allah razı olsun diyorum.

"Emeklilerimizin daha fazlasını hak ettiklerine samimiyetle inanıyorum"

Sözlerime son vermeden önce, 32 yıl önce aşırılıkçı Hindu çetelerinin altında tapınak olduğu iddiasıyla yıktığı Babür İmparatorluğu’ndan kalma 1528 tarihli Babri Camisinin yerine inşa edilen Rama Tapınağı’nın dün törenlerle açılmasından duyduğum üzüntüyü paylaşıyor, Hindistan yönetimini kınıyorum.

Ayrıca emekli maaşlarıyla ilgili iyileştirmeleri desteklemekle birlikte, emeklilerimizin daha fazlasını hak ettiklerine samimiyetle inanıyorum."

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Gülpınar, Refah Market'te incelemelerde bulundu Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Gülpınar, Refah Market'te incelemelerde bulundu

Muhabir Oğulcan Balcı

Kaynak: Oğulcan Balcı