Ankara'da, dün gece bir eğlence mekanında çalışan kişiyi tabancayla yaralayan ve olaydan sonra polis ekiplerince yakalanan Doğukan Akbaba tutuklandı.

Olay dün gece saatlerinde Çankaya ilçesine bağlı Çukurambar Mahallesi meydana geldi. Tutuklu olan ve suç örgütü liderliğiyle suçlanan Ayhan Bora Kaplan'ın el konulan işletmesi olduğu belirtilen eğlence mekanı önüne gelen Doğukan Akbaba, girişte görevli çalışan ile tartışmaya başladı.

Tartışmanın kavgaya dönüştüğü olayda Akbaba yanında bulundurduğu tabancayla kapıdaki personele ateş açtı ve olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarıyla adrese sağlık ve polis ekipleri çağrıldı. Yaralı çalışan, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay yerinden kaçan Doğukan Akbaba ise polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Akbaba, "kasten yaralama" suçundan çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Dışişleri Bakanlığı, Kırım Tatarları ve Çerkes sürgünlerinde yaşamını yitirenleri andı Dışişleri Bakanlığı, Kırım Tatarları ve Çerkes sürgünlerinde yaşamını yitirenleri andı

Öte yandan Doğukan Akbaba’nın Ayhan Bora Kaplan ile arkadaş olduğu öğrenildi.

Kaynak: DHA