Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısını gerçekleştirecek. Birçok başlığın bugün MYK’de gündeme gelmesi beklenirken, AK Parti’de bazı il başkanlarının görevden alınıp yeni il başkanlarının atanması bekleniyor. 

6 ilde değişim bekleniyor

Erdoğan’ın temmuz ayı programlarının yoğun olması nedeniyle AK Parti genel merkezinde bu haftanın hareketli geçeceği belirtiliyor. Doğu ve Karadeniz illeri başta olmak üzere Akdeniz bölgesinde bulunan bazı il başkanları görevden alınacağı konuşuluyor. Söz konusu ilk 6 ilde değişimin yapılacağı belirtiliyor.Seçimin kaybedildiği büyükşehir ve illerde ise AK Parti’nin özel çalışma yürüttüğü, söz konusu illerde gerginlik olmadan bir değişim planlıyor. 

Erdoğan-Esad görüşmesi: 13 yıl aradan sonra Türkiye-Suriye ilişkilerinde ‘normalleşme’ mümkün mü? Erdoğan-Esad görüşmesi: 13 yıl aradan sonra Türkiye-Suriye ilişkilerinde ‘normalleşme’ mümkün mü?

İstanbul İl Başkanı genel merkeze çekiliyor

Önümüzdeki günlerde Ankara ve İstanbul il başkanları için de çalışma başlatılacağı konuşulurken, Erdoğan’ın süreci yavaş yürütmek istediği de aktarılıyor. İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin genel merkeze çekileceği ifade ediliyor.

Muhabir: Muhammed Vefa