ABD Başkanı Joe Biden ve Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ABD'nin San Francisco şehrinde gerçekleştirilen Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Zirvesi bünyesinde bir araya geldi.

Görüşmede taraflar, yasa dışı fentanil akışı ve göçmen kaçakçılığı konusunu konuştu.

Biden, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Silah kaçakçılığı ve organize suçlarla mücadele etmek ve fentanil de dahil olmak üzere opioid maddesinin yaygın kullanımına çözüm bulmak için yan yana çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

"Hiçbir hedef bizim için ulaşılmaz değil." ifadesini kullanan Biden, ABD ve Meksika'nın bu konuda birlikte çalıştığını dile getirdi.

Hamas, Gazze'nin güneyinde 10 İsrail askerini öldürdüğünü duyurdu Hamas, Gazze'nin güneyinde 10 İsrail askerini öldürdüğünü duyurdu

Obrador, göç konusunda ilerleme kaydedilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bu konuda koordinasyon içinde ortaklaşa çalışıyoruz" dedi.

Biden'ın Obrador'a övgü dolu sözleri sosyal medyada yankı buldu

Biden'ın görüşmede Obrador'a ilişkin, "Dün akşam o kadar büyüleyiciydiniz ki karımın sizi benden daha çok beğenmesinden endişelendim." sözlerinin bulunduğu görüntüleri, sosyal medyada gündem oldu.