Zuhal Topal’la Yemekteyiz yeni sezon heyecanı devam ediyor. Hafta içi her gün saat 16:00’da ekranlara gelen bölümleriyle merak ediliyor. Peki, 14 Kasım Salı 477. bölümde neler oldu?

Mehmet Kerim Özmen kimdir?

Haftanın ikinci yarışmacı Mehmet Kerim Özmen 26 yaşında ve aslen Ankaralı. Gastronomi bölümünde bitiren Özmen aşçılık yapıyor. Mesleğe alaylı olarak başlayan Özmen, şuanda bir İtalyan restoranında çalışıyor.

Haftanın ikinci yarışmacısı Mehmet Kerim Özmen’in menüsü

Permesanlı Girit kabak çorbası

Peru mutfağından Seviçye ara sıcak

Çıtır dereotlu Beypazarı kapama

Keçi peynirli pancar salata

Mille Feuille

Yarışmacılar masayı yorumladı

Beşinci gün yarışmacısı Özgem Güler, “Masayı bir aşçıya yakıştıramadım. Çünkü hiçbir zaman hiçbir şekilde bu peçeteler kullanılmaz ve yanına konulur. Yemediğimiz hiçbir şeyi tabağa koymuyoruz ya. Bir aşçı olarak bunu yapmamınız lazım. Sonuçta bir aşçı olduğunuz için buna dikkat etmenizi beklerdim. Çiçek fikrim her zamanki gibi aynı bu şekilde çiçeklerden hoşlanmıyorum” dedi.   

Masterchef 173. bölüm fragmanı yayınlandı: MasterChef yeni bölüm fragmanı izle Masterchef 173. bölüm fragmanı yayınlandı: MasterChef yeni bölüm fragmanı izle

Üçüncü gün yarışmacısı Fatma Ay da “Yapay çiçek ben hoşlanmıyorum” diye konuştu.

İlk gün yarışmacısı Canan Cemile Teber ise, “Masada tek servis açılmış. İki bıçak iki çatal diye biliyorum. Bizde İtalyan restoranına gitmediğimiz için bilemiyorum belki” ifadelerini kullandı.    

Dördüncü gün yarışmacısı Ali Can Gözcü, “Biz İtalyan restoranında değiliz. Onun dışında her yöreden var. Peru var. Fransa var. Orası var burası var. İtalyan yok. Ama beyefendi İtalyan şefi olduğunu söyledi” diye konuştu.

Kerim Özmen’in ana ve ara yemekleri beğenildi mi?

İlk gün yarışmacısı Canan Cemile Teber, “Yemek çok acı. Yeşil biber attım ağzıma yandım” dedi.

Dördüncü gün yarışmacısı Ali Can Gözcü, “Ben limon aromalarını severim. Sevdim ama levrek konusunda biraz emin değilim. Tam o asitle pişme olayını bence çok iyi yapamamışsınız. Çünkü levrekler eşit doğranmadığı için iç kısımlarında bazı yerleri çiğ kalmış. Dolayısıyla bu kadar çiğlik uygun değil. Diğer meyvelerin aromatik karışımı okey ama çiğlik olamaz” diye konuştu.

Beşinci gün yarışmacısı Özgem Güler, “Alican beye katılıyorum. Ağzıma attığımda ilk bir çiğ tat geldi” ifadelerini kullandı.