Yasemin Baştan kimdir? Yasemin Baştan nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Yasemin Baştan’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Yasemin Baştan kimdir? Yasemin Baştan kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Yasemin Baştan’ın biyografisini haberimizde derledik…

Yasemin Baştan kimdir?

Yasemin Baştan (d. 18 Şubat 1972, İstanbul), Türk dizi oyuncusu. İkinci Bahar dizisinde "Melek" karakteri ile tanınmıştır.

1993 yılında, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bolümünden mezun olmuştur. Birçok dizi ve filmde rol almıştır

Radyo Sport'ta spikerlik yapmaya başladı. Radyo Fener'in müdürlüğünü yaptı. Evlendi ve Amerika'ya gitti, iki buçuk yıl orada kaldı.

1996-1998 yılları arasında Amerika California'da Monterey Peninsula College, Monterey-California, English Language'de okudu.

1998 - 2001 yılları arasında yayınlanan ve başrollerinde Türkan Şoray ve Şener Şen gibi ünlü oyuncuların yer aldığı "İkinci Bahar" adlı dizide oynadı.

Yasemin Çonka evli olup, Sarp Çonka isminde bir oğlu vardır.

2012 yılında başlayan Seksenler dizisinde Nazlı karakterini canlandırırken Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Serhat Kılıç, İlker Ayrık ve Ayşe Tolga ile başrolde oynadı. 2021'de Aşkın Tarifi dizisinde Kadir Doğulu, Serra Arıtürk, Alper Saldıran ve Cem Davran ile başrolü paylaşmıştır.

M. Cavit Şireci kimdir? M. Cavit Şireci kimdir?