Kraliyet dizisinin altıncı sezonu, Prenses Diana'nın Dodi Fayed ile ilişkisi de dahil olmak üzere 1990'ların sonundaki olayları anlatıyor.

Yeni bölümler aynı zamanda Diana'nın 1997'deki ölümüne yol açan olayları ve sonrasını da gösteriyor.

Ancak dizinin yayınlanması, tarihsel yanlışlıklar nedeniyle eleştirilerle karşılandı.

Kraliyet tarihçisi Kelly Swaby BBC'ye şunları söyledi: "Bir tarihçi olarak bu bazen bende ağlama isteği uyandırıyor. İzleyiciler genellikle yapım kalitesinin çok yüksek olması nedeniyle dizide belirli bir doğruluk derecesi bekliyorlar, ancak biz bunu her zaman elde edemiyoruz."

Netflix daha önce dizinin "her zaman tarihi olaylara dayanan bir drama olarak sunulduğunu" söylemişti.

The Crown'da Prenses Diana rolünde Elizabeth Debicki ve Dodi Fayed rolünde Khalid Abdalla

Yeni sezon iki bölüme ayrılmıştır. İlk dört bölüm Perşembe günü saat 08:00 GMT'de Netflix'te yayınlandı. Geri kalan altı bölüm ise 14 Aralık'ta yayınlanacak.

En son dizi, 2016'dan bu yana devam eden oldukça popüler dizinin yaratıcısı Peter Morgan tarafından bir kez daha yazıldı.

The Crown'da Rufus Kampa, Dominic West ve Fflyn Edwards

Evde Tek Başına'nın yıldızı Macaulay Culkin Hollywood Şöhretler Kaldırımı’nda yıldız sahibi oldu Evde Tek Başına'nın yıldızı Macaulay Culkin Hollywood Şöhretler Kaldırımı’nda yıldız sahibi oldu

Beşinci sezonun sonunda izleyiciler Tony Blair'in başbakan olduğunu ve Prens Charles'ın Hong Kong'a gittiğini gördü.

Yeni sezon, Diana (Elizabeth Debicki'nin canlandırdığı) ve Prens Charles'ın (Dominic West) boşanmış bir çift olarak ayrı ilk yazlarını oğulları Prens William (Rufus Kampa) ve Prens Harry (Fflyn Edwards) ile geçirmesiyle başlıyor.

The Crown'da Fflyn Edwards, Elizabeth Debicki ve Rufus Kampa