ABD mahkemesi: Siyahi gencin örgülü saçları yüzünden okuldan uzaklaştırılması ırkçılık değil ABD mahkemesi: Siyahi gencin örgülü saçları yüzünden okuldan uzaklaştırılması ırkçılık değil

ABD'nin Teksas eyaletindeki Houston kentinde bir kadın Lakewood Kilisesi'nde silahlı saldırı düzenledi. Saldırgan kadın, görevde olmayan iki güvenlik görevlisi tarafından öldürülürken, saldırıda aralarında saldırganın yanındaki çocuk da olmak üzere iki kişi yaralandı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, 30'lu yaşlarında olduğu tahmin edilen saldırgan, 11 Şubat Pazar günü yerel saatle 14.00 sıralarında, yanında 5 yaşlarındaki bir çocuk ve uzun namlulu bir silahla kiliseye girerek ve etrafa ateş açtı. Biri Teksas Alkollü İçecekler Komisyonu'nda, diğeri Houston Emniyeti'nde çalışan iki güvenlik görevlisi, saldırganı etkisiz hale getirdi.

Yetkililer, çocukla saldırgan arasındaki bağlantıyı ve saldırının hangi amaçla gerçekleştirildiğini anlamaya çalıştıklarını bildirdi. Çıkan çatışmada yaralanan çocuğun kim tarafından vurulduğunun da henüz netlik kazanmadığı aktarıldı.

Saldırıda yaralanan ve Teksas Çocuk Hastanesi'ne kaldırılan çocuğun durumunun kritik olduğu öğrenildi. Saldırıda yaralanan 50'li yaşlarındaki bir erkeğin ise bacağından ölümcül olmayan bir yara aldığı ve yerel bir hastanede tedavi gördüğü belirtildi.

Yetkililerin paylaştığı bilgilere göre, kiliseye giren saldırgan, yanında bomba olduğunu da söyledi. Saldırganın sırt çantasında ve aracında arama yapan ekipler, herhangi bir patlayıcıya rastlamadı.