Gezi Parkı davasından 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve İstanbul-Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde tutuklu bulunan şehir plancısı Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir Kahraman, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Demir Kahraman, paylaşımı şu şekilde:

"Bu bayramda da bizleri yalnız bırakmayan CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’e ve adaletsizliğe karşı sesimize ses olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Resmi Gazete’de yayımlandı: Anayasa Komisyonu ile Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, yaz tatilinde de çalışacak Resmi Gazete’de yayımlandı: Anayasa Komisyonu ile Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, yaz tatilinde de çalışacak

Eşim Tayfun’un masumiyetine sayısız insan kefil; dava dosyasını inceleyen herkesin aynı fikirde olduğunu biliyorum.

"Tayfun'un çözüm için uğraşmış olması onu hapse mahkum edenlerce yok sayıldı"

Tayfun’un dönemin hükümeti ile görüşen heyetin içerisinde yer aldığı ve çözüm için uğraşmış olması dahi “Cebir ve Şiddetle Hükümeti Devirmeye Teşebbüs” ettiğini iddia ederek onu 18 yıl hapse mahkum edenler tarafından yok sayıldı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan kabul ederse, yaşadığımız hukuksuzluğu ve tek bir somut delil olmaksızın hükümet ile müzakereden 18 yıllık mahkumiyetle hapishaneye giden süreci bizzat anlatmak isterim. Ne Tayfun, ne ailemiz, ne de bu ülke bunu hak etmiyor."

Kaynak: Haber Merkezi