Saadet Partisi’nde Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun, sağlık şartlarından dolayı tekrar aday olmayacağını açıklamasının ardından partide yapılan aday temayülleri tamamlandı. Birçok parti yetkilisinin ismi genel başkanlık için geçerken, Genel İdare Kurulu’nda yapılan istişarelerde 5 isim öne çıkmıştı. 

Karamollaoğlu, partinin Genel İdare Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu’nda “kimi aday görmek istersiniz” diye yaptığı temayüllerde; Birol Aydın, Mahmut Arkın, Ömer Abdullah Ayhan, Mesut Doğan ile Fatih Aydın’ın ismi öne çıkmıştı. Son yapılan istişarelerin ardından Birol Aydın ve Mahmut Arıkan isimlerinin öne çıktığı belirtiliyor. Saadet Partisi 30 Haziran’da yapacağı kongre öncesi adayın bayramlaşma da ya da önümüzdeki hafta içi kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Açıklanacak adayın kısa sürede birçok il teşkilatını ziyaret edeceği de belirtiliyor. 

Türkiye tek üretici konumundaydı: 2023’te sadece 347 ton tiftik üretildi! Türkiye tek üretici konumundaydı: 2023’te sadece 347 ton tiftik üretildi!

Saadet Partisi’nde daha önce de Yeniad Başkanı Selman Esmerer genel başkan adaylığını açıklamıştı.

Muhabir: Muhammed Vefa