Rümeysa Tekkelioğlu kimdir? Rümeysa Tekkelioğlu nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Rümeysa Tekkelioğlu kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Rümeysa Tekkelioğlu kimdir? Rümeysa Tekkelioğlu kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Rümeysa Tekkelioğlu biyografisini haberimizde derledik…

Cafe Nero İsrail malı mı? Cafe Nero nerenin malı? Cafe Nero boykot mu? Cafe Nero İsrail malı mı? Cafe Nero nerenin malı? Cafe Nero boykot mu?

Rümeysa Tekkelioğlu kimdir?

Rümeysa Tekkelioğlu Kimdir? Rümeysa Tekkelioğlu, öğretmen ve şarkıcıdır.

Rümeysa Tekkelioğlu, 1986 senesinde İzmir’in Tire ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.

4 sene boyunca Kültür Bakanlığının korosunda Klasik Türk Müziği üzerine eğitimler aldı.

2012 senesinde “O Ses Türkiye” isimli müzik yarışmasına katıldı. O dönem jüri üyesi olan Hülya Avşar, Mustafa Sandal, Hadise Açıkgöz ve Murat Boz kadroları zaten dolu olduğu için ona dönmedi. Sezen Aksu yarışmayı televizyondan takip ediyordu. Aksu’nun davetiyle hayatı değişen Tekkelioğlu, o günden beri Sezen Aksu‘nun yanındadır.

Rümeysa’nın ilk single’ı Şubat 2016’da Universal Music Türkiye etiketi ile “Yansın İstanbul” başlığıyla yayımlandı. “Yansın İstanbul” şarkısının stüdyo aşamasında Tekkelioğlu’nun vokal koçu olan Sezen Aksu da bu muhteşem şarkının söz ve bestesine sahiptir.

Tekkelioğlu, Tire’de öğretmenlik yaparken pilot olan Murat Güçlü ile nişanlı idi. Ancak nişanlısını düğünden bir hafta önce bir kaza sonucunda kaybetti. 20 Mayıs 2011 günü Murat Güçlü ve 3 arkadaşı, düğünlerinden bir hafta önce İstanbul, Beykoz’da düşen bir helikopterde hayatını kaybetti. Gelinliği bile hazır olan genç şarkıcı, nişanlısını kaybettikten sonra yaşadığı zorluklara rağmen hayatına kaldığı yerden devam etmektedir.