Zuhal Topal’la Yemekteyiz Batuhan İnan kimdir? Zuhal Topal’la Yemekteyiz Batuhan İnan kimdir?

Ömer Kerkez kimdir? Ömer Kerkez nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Ömer Kerkez’ün kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Ömer Kerkez kimdir? Ömer Kerkez kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Ömer Kerkez’ün biyografisini haberimizde derledik…

Ömer Kerkez kimdir?

Ömer Kerkez, 1966 tarihinde Antakya’da doğmuştur. Antakya Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra askerliğini Trabzon’da yapmıştır.

Hatay hakim/savcı adayı olarak mesleğe başlamış; sırasıyla Elbistan, Kozluk, Erzin Cumhuriyet savcılığı, Adalet Bakanlığında Tetkik Hakimliği, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdürlük ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

05/07/2017 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilmiş olup Üçüncü Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken 14.02.2023 tarihinde Yargıtay Büyük Genel Kurulunca yapılan seçim sonucunda Yargıtay Üçüncü Hukuk Dairesi Başkanlığına seçilmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi