'Dünya Güzellerim' programı tekrar çekilecek 'Dünya Güzellerim' programı tekrar çekilecek

Tiyatrocu, televizyon programcısı ve sunucusu Metin Uca Kocaeli'de gerçirdiği kaza sonucu yoğun bakımda tedavi görüyordu. Şah damarlarının tıkalı olduğu tespit edilen Uca dün entübe edilmişti. Uca'nın menajeri, sosyal medyadan yaptığı açıklamada sanatçının kritik 72 saati geçirmesinin beklendiği söylemişti.

Cenazesi Yenibosna Adli Tıp Kurumu morguna getirildi

Acı haber gece saatlerinde geldi. Uca'nın vefat haberini menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Baykara paylaşımında, "Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor" ifadelerini kullandı. Uca'nın cenazesi, sabah saatlerinde Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, incelenmek üzere Yenibosna Adli Tıp Kurumu morguna getirildi.

Vasiyeti ortaya çıktı

Ünlü sunucu Metin Uca'nın vefatı sanat camiasını yasa boğdu. Geçtiğimiz yıl Gökay Kalaycıoğlu'yla yaptığı ve vasiyetini açıkladığı röportaj sanatçının vasiyeti sonrası tekrar gündem oldu. "Yalnızlık korkun var mı?" sorusu üzerine konuşan Metin Uca, "60 yaşındayım ve yalnızım. Aman bana bir şey olursa diye bir kadınla birlikte olma taraftarı değilim. Bu o kadına haksızlık olur. Kendi adıma yetmeye çalışıyorum. Ölümden de korkmuyorum. Güzel öleceğimi düşünüyorum" demişti.

“Küllerimin İstanbul Boğazı’ndan serpilmesini istiyorum”

Vasiyetinden bahseden Metin Uca, "Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul boğazından serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.