Yaklaşık 8 yıldır hiçbir etkinliğe katılmadıktan sonra Nevruz konuşması sonrası DEM Parti için sahaya inen Leyla Zana, seçim çalışmalarına devam ediyor. Zana, bugün önce Urfa Siverek'te ardından da Hilvan ve Bozova'da DEM Parti'nin etkinliklerine katıldı. 

Bolu’da yabancı üniversite öğrencilerinin otobüs biletlerine astronomik zam Bolu’da yabancı üniversite öğrencilerinin otobüs biletlerine astronomik zam

Hilvan'daki konuşmasında CHP'nin DEM Parti'ye yönelik tavrını eleştiren Zana, şunları söyledi: 

"Geçmişte ve bugün CHP’nin yüz yıla yakındır bu halkın emeklerini, duygularını ve tüm değerlerini sadece kendisi için kullanmak istedi. CHP şimdi ‘İstanbul’da Kürtler bize neden oy vermiyor’ diyor. Yüz yıldır Kürt halkı bilinçlendi, örgütlendi, güç haline geldi ve bu iradeyi artık kendisi için kullanmak istiyor. Biz kimsenin uşağı değiliz. ‘Oyunu bana ver ama görünmez ol.’ Ama biz hayalet değiliz ki. Bizi aptal yerine koyuyorlar. Biz aptal bir halk değiliz, biz kadim bir halkız. Bu coğrafyanın en gelişmiş duygu ve düşüncelerine sahip olan kadim bir halkız. Bizi yok sayamazsın. Senin her şeye hakkın var ama bizim bir oy kullanmaya bile hakkımız yok. Bunu ne vicdan ne de ahlak kabul eder. O nedenle DEM bizim DEM’imiz diyoruz. Oyumuza sahip çıkalım. 31 Mart’ta onlar üzülse de, sevinse de Kürtler kazanacak. Oyunuz sadece belediyeler için değildir kimliğiniz ve varlığınız içindir."

Kaynak: Haber Merkezi