Seyir halindeki kamyonet yandı Seyir halindeki kamyonet yandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İnterpol kırmızı bülteniyle ‘Yasa dışı örgüt faaliyetleri ve kaçakçılık’ suçundan uluslararası seviyede aranan Talgat Baisaov ve ‘Dolandırıcılık’ suçundan uluslararası seviyede aranan Maxat Rakhisho’un İstanbul’da düzenlenen ‘Mahzen-23’ operasyonu ile yakalandığını duyurdu.

Suç örgütü lideri Maxat Rakhishokimdir? Suç örgütü lideri Maxat Rakhishokimdir?

Suç örgütü lideri Talgat Baisaov  kimdir? Suç örgütü lideri Talgat Baisaov  kimdir?

“Zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız”

Operasyona İlişkin sosyal medya hesabı X’ten bir açıklama yapan Bakan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

“İnterpol Kırmızı Bülteniyle “Yasa Dışı Örgüt Faaliyetleri ve Kaçakçılık” suçundan uluslararası seviyede aranan Talgat Baisaov ve “Dolandırıcılık” suçundan uluslararası seviyede aranan   Maxat Rakhishov İstanbul’da düzenlenen “MAHZEN-23” operasyonuyla yakalandı. Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız.  Hepsini tek tek adalete teslim edeceğiz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen “MAHZEN-23” operasyonuyla İstanbul'da yakalanan ve haklarında Kırmızı bültenle yakalama kaydı bulunan Talgat Baisaov ve Maxat Rakhishov; ülkelerine geri gönderilmek üzere Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. Operasyonu gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.”

Kaynak: Haber Merkezi