IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarına karşı 6-8 Ekim 2014’te gerçekleştirilen eylemler gerekçesiyle Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanları, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 18'i tutuklu 108 kişinin Sincan 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı Kobani Davası'nda bugün karar açıklandı. Toplam 11 beraat, 5 tahliye çıkan duruşmada, Kürt siyasetçilere ceza yağdırıldı.

TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması bugün de devam etti TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması bugün de devam etti

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dava kararına ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Adalet terazisinin bugün bir kez daha kırıldığını belirten Kılıçdaroğlu, "Hiç kimse unutmasın, bugün verilen bütün kararların geçerliliği otoriter hükümetin iktidar süresi kadardır. Vicdanlarda ve milletimiz nezdinde bu kararların hiç bir hükmü yoktur" ifadelerini kullandı.

'Bütün bu olanlar normal değil, vicdani de ahlaki de değildir'

Bütün bu alanların normal olmadığını da vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Otoriter yönetimle mücadele etmek bu yoldaki tek seçeneğimizdir. Bütün demokratların bu gerçeği görmesi gerekir. Biz pes edersek, milletimizin ensesindeki tokat daha katmerli olur" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi