İstanbul Kağıthane'de bulunan bir zincir markette kadınların etek altı görüntülerini çektiği gerekçesiyle 17 yıla kadar hapsi istenen, tutuksuz sanık polis memuru S.E.'nin yargılandığı davanın 9'uncu duruşması yapıldı.

İstanbul 54. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık S.E. katılmazken avukatı duruşma salonunda hazır bulundu. Sanığa 3 ayrı suçtan ve her birinde indirim yapılarak toplam 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Eski ABD Başkanı Trump, Netanyahu'yla bir araya gelecek Eski ABD Başkanı Trump, Netanyahu'yla bir araya gelecek

Mahkeme, sanık S.E.’ye 'Özel hayatın gizliliğini ihlal etme' suçundan 3 yıl hapis cezası verdi. Cezada indirim uygulayan mahkeme sanığın 2 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Sanığın etek altı görüntülerini çektiği C.G. ile anlaştığı gerekçesiyle ceza verilmesine yer olmadığına hükmedildi. Mahkeme, diğer müşteki G.E.’ye yönelik 'cinsel taciz'  suçundan 6 ay hapis cezasında indirim uygulayarak 5 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme, sanığa, 'çocukların kullanıldığı müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanıma sunma' suçunda verdiği 4 yıl hapis cezasında da indirim yaparak 3 yıl 4 ay hapis ve 16 bin 660 lira adli para cezasına hükmetti.

Editör: Betül Vural