İsrail-Hamas arasındaki çatışmalar 42’inci gününde devam ederken, İsrail Savunma Kuvvetleri’nden (IDF) yapılan açıklamada, Hamas tarafından rehin tutulan 65 yaşındaki İsrailli bir kadının ve 19 yaşındaki İsrailli askerin cesedinin Şifa Hastanesi yakınlarında bulunduğu belirtildi.

İsrail, baskın düzenlediği Şifa Hastanesi'nde Hamas'a ait bir tünel bulunduğunu iddia etmesinin ardından, iki İsrailli rehinenin cesetlerinin de Şifa Hastanesi yakınlarında bulunduğunu ve İsrail'e geri götürüldüğünü öne sürdü. 

''İki ceset de Şifa Hastanesi yakınlarında bulundu''

CNN International’ın aktardığına göre, IDF, Be’eri kibbutz’unda yaşayan ve 7 Ekim’de başlayan saldırılarda rehin alınan Yehudit Weiss’ın cesedinin israil askerleri tarafından Şifa Hastanesi yakınlarında bulunduğunu ve İsrail’e geri götürüldüğünü bildirdi.

İsrail ordusu, Suriye’ye topçu saldırısı düzenledi İsrail ordusu, Suriye’ye topçu saldırısı düzenledi

İsrail ordusu, Weiss’ın nasıl ya da ne zaman öldürüldüğü ile ilgili bilgi vermedi. 65 yaşındaki kadının kimliğinin, askeri ve tıbbi personel ile din insanları tarafından tespit edildiği ve kadının ailesinin durumdan haberdar edildiği aktarıldı.

''Kalaşnikof'lar ile RPG tipi tanksavar silahları da bulundu''

Ordunun açıklamasında, Weiss’ın cesedinin, Şifa Hastanesi’ne yakın bir yapının içinde bulunduğu belirtildi. Ordu, bu yapının içinde Kalaşnikof'lar ile RPG tipi tanksavar silahları da bulunduğunu açıkladı.

Bugün bir açıklama daha yapan İsrail ordusu, Kassam Tugayları'nın 13 Kasım Pazartesi akşamı görüntülerini yayınlayarak İsrail'in saldırılarında hayatını kaybettiğini savunduğu, 19 yaşındaki İsrailli rehin asker Noa Marciano'nun cesedinin de Şifa Hastanesi yakınlarındaki bir binada bulunduğunu duyurdu.