Bir döneme damga vuran 'Asmalı Konak' dizisinde Dicle karakterine hayat veren ünlü oyuncu İpek Tuzcuoğlu, Aslı Şafak'ın programına konuk oldu.

52 yaşındaki ünlü oyuncunun, boşanamayan kadınlar hakkındaki açıklamaları gündem oldu.

"Kadınlara ekonomik özgürlüğünü versen yüzde 95'i boşanır"

Evliliklerin mutsuz olmasına rağmen bitirilemediğini ve kimsenin konfor alanından çıkıp ayrılmaya cesaret edemediğini dile getiren oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

Masterchef 34. bölüm yayınlandı: Masterchef 35. bölüm fragmanı izle Masterchef 34. bölüm yayınlandı: Masterchef 35. bölüm fragmanı izle

Kadınlara ekonomik özgürlüğünü versen yüzde 95'i boşanır Türkiye'de. Ekonomik şartlardan kaynaklı boşanmalar olamıyor. Yani kadın ekonomik gücü olmadığı için mecburen evli kalıyor. Baktığınız zaman çoğu insan çok mutsuz. Herkes evli 20-30 yıllık, herkes mutsuz, birçoğunun da sevgilisi var.

"Komfor alanını kimse kaybetmek istemiyor"

"Nasıl olacak bu iş? O komfor alanını kimse kaybetmek istemiyor. 'Ben böyle rahatım, eşim olsun, çocuklarım olsun; orada da sevgilim olsun' diyor. Sebep? Mutsuzsanız ayrılın yani. Bu hayata bir kere geliyorsunuz. Dolayısıyla mutsuzluk içinde bir yaşamdansa konforunuz bozulsun."

Kaynak: Haber Merkezi