İncir, İçimdeki Duman, Gel Be Gökyüzüm, Aşk Adam Seçiyor gibi şarkılarıyla yıldızı parlayan İlyas Yalçıntaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 'Ramsay Hunt' sendromuna yakalandığını duyurdu.

Ünlü şarkıcı, "Yaklaşık iki aydır bir dizi hastane ve doktor muayenesi sonucu Ramsay Hunt sendromuna yakalandığım ortaya çıkmıştır.  Bu sıkıntılı süreci nihayet atlatmanın ve rahatsızlığımın tedavisinin olmasını bilmenin mutluluğu içerisindeyim" ifadelerini kullandı.

Şarkıcı, sözlerine şöyle devam etti:

Esra Erol'da 23 Şubat: Neler yaşandı? Esra Erol'da 23 Şubat 2024 bölümü izle Esra Erol'da 23 Şubat: Neler yaşandı? Esra Erol'da 23 Şubat 2024 bölümü izle

"Arkadaşlar bu sendrom herpes adlı bir virüsün orta kulağımı enfekte etmesiyle denge ve işitme siniri üzerinde tahribat yaratması ile ortaya çıkıyor. Son 6 aydan beri şu şekilde semptomlar yaşamaktayım. Sağ kulağımda sürekli çınlama ve karıncalanma hissi, yüzümün sağ tarafında uyuşukluk ve şişkinlik, üst damağımda kabarcık, yürürken denge problemleri, hafif sendeleme gibi şikayetler. Damar yoluyla verilecek ilaçlar ile tedavisi mümkün. Haftaya salı günü başlayacağız tedaviye. Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ederim."