Ünlü spor giyim markasından 'Bella Hadid' özrü Ünlü spor giyim markasından 'Bella Hadid' özrü

Star TV ekranlarında yayınlanan 'Yalı Çapkını' dizisinde Şefika rolüyle seyirci karşısına çıkan oyuncu Hülya Duyar, NTV'de Ceyda Düvenci'nin sunduğu Bambaşka Sohbetler programında oyuncular Hande Erçel ve Meryem Uzerli'yi kendisinin keşfettiğini anlattı. 

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Duyar, Almanya'da cast direktörlüğü ve uygulayıcı yapımcılık deneyimi olduğu için Tatar Ramazan ve Muhteşem Yüzyıl gibi diziler için, bu dizilerin oyuncu seçimlerinde de görev aldığını, Erçel ve Uzerli'yi o dönemler tanıdığını ifade etti.

Duyar'ın Hande Erçel ile ilgili açıklaması şöyle:

"Meral Ablacığım (Meral Okay) bana, 'Hülyacığım no name, tanınmayan bir oyuncu bak' demişti. Almanya’da cast direktörlüğü ve uygulayıcı yapımcılık yaptığım için, mesleğim olduğu için. 'Tatar Ramazan’ın cast direktörlüğünü yapıyordum. Hande, bir arkadaşımın arkadaşıydı. Hiç oyunculuk yapmamıştı, tanıştım ve çok sevdim. Tatar Ramazan’da 3 bölüm oynattık konuk oyuncu olarak. Yönetmene rica etmiştim, Hande de o ricama şahit oldu. Ana kastta olmasını istiyordum ama olmadı, 3 bölümlük konuk oyuncu olarak oynadı. Oyuncu olmak istiyordu, Hande’yi o zaman ki menajerine yönlendirdim, hep de kontakta kaldık."

'Muhteşem Yüzyıl' dizisiyle tanınan Meryem Uzerli’yi de keşfeden kişi olan Duyar, o dönemi, "Meryem Almanya’da oyunculuk yapıyordu, 17 yaşından beri tanıyorum. Meral Abla ve Meryem için güzel bir tesadüf oldu. Meryem Uzerli’yi Türkiye’ye getiren benim" ifadeleriyle anlattı.

Kaynak: Haber Merkezi