'Emily in Paris'in yeni sezonundan ilk fragman 'Emily in Paris'in yeni sezonundan ilk fragman

İngiliz yazar J. K. Rowling tarafından yazılmış olan ve 7 fantastik kitaptan oluşan Harry Potter serisi, dünyanın en sevilenleri arasında gösteriliyor. 7'den 70'e okuyucusu bulunan kitabın beyazperdeye uyarlanmış halinin ardından platformlarda gösterilmek üzere dizisinin yapılması için de adımlar atılıyor. Nisan ayında bir açıklama yaparak yeni bir Harry Potter dizisi hazırlanacağını duyuran Warner Bros. Discovery, bu diziyi hayata geçirmek için ilk somut adımları atmaya başladı.

Senaristlerin sunumları inceleniyor

Gazete Duvar'da yer alan habere göre stüdyo, senaristlerin sunumlarını dinlemeye başladı. Stüdyonun geçtiğimiz yıl temasa geçtiği senaristler, stüdyoya kendi projelerini sundular. Warner Bros. Discovery'nin projelerini dinlediği senaristler arasında Martha Hillier, Kathleen Jordan, Tom Moran ve Michael Lesslie'nin olduğu belirtiliyor.

Rowling’in projedeki durumu belirsiz

Birleşik Krallık'ta gerçekleşecek ikinci aşamada serinin yazarı J.K. Rowling'in de yer alması bekleniyor ancak Rowling'in bu projeye ne ölçüde dâhil olacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Duvar