Gülten Kaya kimdir? Gülten Kaya nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Gülten Kaya'nın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Gülten Kaya kimdir? Gülten Kaya kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Gülten Kaya'nın biyografisini haberimizde derledik…

Abdulkadir Selvi kimdir? Abdulkadir Selvi kimdir?

Gülten Kaya kimdir?

Gülten Kaya Hayaloğlu ünlü şarkıcı Ahmet Kaya'nın eşidir. Ayrıca Şair olan Yusuf Hayaloğlu'nun kız kardeşidir. Ahmet Kaya ile olan evliliğinden Melis Kaya isimli kız çocuğu bulunuyor. Tunceli ilinin Ovacık ilçesinde dünyaya gelmiştir. Çocukluk çağından sonra ilk öğrenim ve lise zamanlarını Elazığ ilinde devam etmiştir. Liseyi başarıyla tamamladıktan sonra İstanbul'da bulunan abisinin yanına taşınmıştır. 

12 Eylül siyasi eylemlerde faaliyetlerde bulundu. 1981 tarihinde üniversite için girdiği sınavın gününde karakola alındı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne bu nedenden dolayı devam edememiştir. Daha sonra 1985 yılına kadar Metris Askeri Cezavinde hükümlü olarak kalmıştır. Tahliye olduğu yıl tanıştığı Ahmet Kaya ile dünya evine girmiştir.

Daha sonra ilerleyen süreçlerde abisi, eşi ve kendisi stüdyo ve yapım firması kurmuşlardır. Daha sonra Ahmet Kaya'nın ölümünden sonra abisiyle devam etmiştir. Üzücü yıllardan sonra abisinide kaybettikten sonra tek başına kaldı.