Antalya'da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında saat 08.00'i gösterdiğinde oy kullanma işlemi başladı. Antalya'nın tarihi Kaleiçi semtinde bulunan, Muratpaşa ilçesinin en eski mahallelerinden Tuzcular'da seçmen sayısı ise 83 kişi. Sabah saatlerinde Kaleiçi'ndeki Dumlupınar Ortaokulu'na gelen mahalleli, oylarını kullandı.

Afyonkarahisar Belediyesi'nde makam odasını çeken gizli kamera düzeneği bulundu Afyonkarahisar Belediyesi'nde makam odasını çeken gizli kamera düzeneği bulundu

83 seçmeni olan Tuzcular Mahallesi'nde mevcut muhtar Uğur Çetin'e 2 rakip çıktı. Muhtar Uğur Çetin, "31 Mart 2024 yerel seçimlerinde 83 seçmenimiz var. Şu ana kadar 65 kişi oy kullandı. 10 seçmenimiz yurt dışında. Kalan seçmenimizin de oyunu kullanmasıyla sandığımızı tamamlamış oluruz" dedi. Uğur Çetin, şöyle devam etti:

"Bu sene turizm verilerinde artış beklendiği için geceleri semte gelecek kişi sayısı 10 binin üzerinde olacaktır. Eğlence mekanları, kafeler, restoranlar, hem de turizm bölgesi olduğu için Antalya'nın her noktasından ziyaretçi akınına uğruyor. Kaleiçi'nde Tuzcular, Selçuk, Barbaros ve Kılınçaslan mahalleri var. 4 mahallemizde 612 seçmenimiz var" diye konuştu.

Kaynak: DHA