Görüntülerde, Merkez Hakem Kurulu eğitimcisi Hugh Dallas'ın, hakem Abdulkadir Bitigen'e ve VAR hakemi Özgür Yankaya'ya pozisyonu sorduğu ve hakemlerin kararıyla ilgili çelişkili ifadeler kullandığı görülüyor.

Galatasaray - Antalyaspor maçında verilen penaltı kararı, TFF ve MHK'yi sarsan bir skandala dönüştü. Sosyal medyaya sızdırılan görüntülerde, hakemler Abdulkadir Bitigen ve Özgür Yankaya'nın, Hugh Dallas ve Pawel Gil ile penaltı kararı hakkında yaptığı konuşmalar yer alıyor.

Bitigen, VAR'ın kendisini çağırdığını ve penaltı kararını verdiğini savunurken, Dallas ve Yankaya, temasın basit olduğunu ve penaltı olmadığını söylüyor. Görüntülerde Bitigen'in, "Basit bir temas olduğunu düşünüyorum. Basit bir temas, penaltı olduğunu düşünmüyorum" dediği duyuluyor.

Fırat Aydınus ve Ali Koç da skandala tepki gösterenler arasında. Aydınus, "Kaydı kim yapıp, sızdırdıysa bir an önce bulup açıklamalısınız" derken, Koç, Bitigen'in penaltıyı "hafta sonra bile yanlış" olarak değerlendirdiğini savundu.

TFF ve MHK'den ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Görüntülerin gerçekliği ve skandalın boyutları merakla bekleniyor.

Sızdırılan görüntülerde dikkat çeken bazı noktalar:

Beşiktaş, Fenerbahçe maçının hazırlıklarına başladı Beşiktaş, Fenerbahçe maçının hazırlıklarına başladı

Bitigen, VAR'ın kendisini çağırdığını ve penaltı kararını verdiğini savunuyor.

Dallas ve Yankaya, temasın basit olduğunu ve penaltı olmadığını söylüyor.

Bitigen, bir hafta sonra bile penaltının yanlış olduğunu itiraf ediyor.

Aydınus ve Koç skandala tepki gösteriyor.

TFF ve MHK'den henüz bir açıklama gelmedi.

Skandalın olası sonuçları:

Bitigen ve Yankaya'ya ceza verilebilir.

VAR sistemi sorgulanmaya başlayabilir.

Hakem camiasında güven sorunu yaşanabilir.

TFF ve MHK'ye yönelik eleştiriler artabilir.

Bu skandal, Türk futbolunda hakemlik tartışmalarını yeniden alevlendirecek gibi görünüyor. TFF ve MHK'nin şeffaf bir şekilde açıklama yapması ve gerekli adımları atması gerekiyor.

Kaynak: Halk TV