Fahrettin Altun kimdir? Fahrettin Altun nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Fahrettin Altun’un kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Fahrettin Altun kimdir? Fahrettin Altun kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Fahrettin Altun’un biyografisini haberimizde derledik…

Fahrettin Altun kimdir?

Fahrettin Altun 11 Eylül 1976 yılında Stuttgart, Almanya'da doğan Türk akademisyen ve bürokrattır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanıdır. Fahrettin Altun, 11 Eylül 1976 tarihinde Stuttgart, Almanya'da doğdu. Siyasal iletişim, medya ve iletişim sosyolojisi, siyaset sosyolojisi ve kültürel alanlarda akademik çalışmaları bulunan Altun, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı İletişim Başkanlığının ilk başkanıdır ve hâlen görevine devam etmektedir. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisansını tamamlayan Altun, İstanbul Üniversitesinde “McLuhan ve Baudrillard’ın Medya Kuramlarının Karşılaştırmalı Çözümlemesi” isimli teziyle doktorasını tamamlayıp "Sosyoloji Doktoru" ünvanını aldı. 2002-2003 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin Utah eyaletinde bulunan ve bir araştırma üniversitesi olan Utah Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi Bölümü’nde misafir araştırmacı olarak yer aldı. 2007 yılında Fatih Üniversitesi'nin sosyoloji bölümünde çalışmıştır. İstanbul Şehir Üniversitesinin kurucu akademik kurulunda yer aldı ve İletişim Fakültesinin kurucu koordinatörlüğünü üstlendi. 2008-2014 yılları arasında ise İstanbul Şehir Üniversitesinde İletişim Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. 2015-2017 yılları arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji bölümünde öğretim üyesi olarak görev aldı. 2014-2018 yılları arasında SETA İstanbul genel koordinatörlüğünü ve SETA genel koordinatör yardımcılığı görevlerini yürüttüğü esnada İbn Haldun Üniversitesi'nin İletişim Fakültesi'nde dekan olarak görevlendirildi.

Akademik kariyerinin devam ettiği süre zarfında, aylık olarak yayımlanan Kriter Dergisi'nin genel yayın yönetmenliğini sürdürürken, TRT 1 kanalında yayımlanan "Enine Boyuna" ve TRT Haber'de yayımlanan "Dışa Bakış" isimli programlarda yorumcu olarak bulundu. Sabah, Daily Sabah ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Yöneliş ve Küre isimli yayınevlerinde editörlük, Anlayış Dergisi'nde ise yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. Prof. Dr. Fahrettin Altun, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına dönüştürülmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Temmuz 2018’de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olarak atandı.

İzmir Gaziemir'de 2+1 daire mahkemeden satılıktır İzmir Gaziemir'de 2+1 daire mahkemeden satılıktır

Editör: Ateş Çatıkkaş