Oyuncu Esra Dermancıoğlu, bu yılki Cannes Film Festivali'ne katılan Türk meslektaşlarını eleştirdi. 

Dermancıoğlu şunları söyledi, "Önüme Cannes Film Festivali ile ilgili görüntüler düşmeye başladı. Türkiye'den bizi temsil eden oyuncular, orada yarı çıplak. Çıplaklık çok enteresan, biz bir şeyleri kanıtlamaya çalışıyoruz. Hayır, biz Türkiye'de develerle gezmiyoruz'u kanıtlamaya çalışıyoruz. İsterdim ki manyak performansları olan oyuncular gitsin, yarı çıplak, havalı yürüyüşler yerine iletişim kurabilecek insanların orada olmasını isterdim."

"Cannes'da benim olmam lazımdı"

Oyuncu, şöyle devam etti: "Çırılçıplak yürüyeceğine, mikrofon uzatıldığında iki kelime laf edebilecek insanlar gitseydi. Ben biraz utandım. Oraya giden bir Türk oyuncunun uzun uzun konuşmasını dinlemek isterdim. O lisanı konuşmasını isterdim. Aslında Cannes'da benim olmam lazımdı. En azından karşılıklı iki çift laf edebilirdik. Çünkü dillerini, kafa yapılarını biliyorum. Türkiye'de her şeyin çözümü ameliyat mıydı?"

Acun Ilıcalı EURO 2024 tercihlerini açıkladı Acun Ilıcalı EURO 2024 tercihlerini açıkladı

Aralarında Birce Akalay, Meryem Uzerli, Pınar Deniz, Mert Fırat, Dilan Çiçek Deniz ve Hande Erçel gibi isimlerin olduğu birçok ünlü, bu yıl Cannes Film Festivali'ne katıldı.

Kaynak: Haber merkezi