Eda Ece kimdir? Eda Ece nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Eda Ece’nin kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Eda Ece kimdir? Eda Ece kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Eda Ece’nin biyografisini haberimizde derledik…

Eda Ece kimdir?

Eda Ece 20 Haziran 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Tam adı Eda Ece Uzunalioğlu olan güzel oyuncu Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdi. Yükseköğrenimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlayan güzel oyuncu lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sanat Tarihi üzerine dersler aldı ve bir galeride çalışmaya başladı.

Okul yıllarında tiyatro kulübüne üye olan güzel oyuncu o dönem sahneye çıkmaya başladı. Sahneye koydukları bir oyunu izlemeye gelen menajer Tümay Özokur tarafından keşfedilen oyuncu televizyon dünyasına adım atmıştır.

Masterchef Türkiye’de 9’uncu yarışmacı kim oldu? Masterchef Türkiye’de 9’uncu yarışmacı kim oldu?

2011 – 2014 yılları arasında “Pis Yedili” adlı dizide Cimbom karakterini canlandıran Eda Ece aynı dizide Ayşegül Aldinç, Turan Özdemir, Asuman Dabak, İlkay Akdağlı, Hazal Şenel, Melis Babadağ, Burak Alkaş, Halil Babür ile birlikte oynadı.

2013 yılında “Beni Böyle Sev” adlı dizide Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Burcu Biricik, Selen Uçer, Altan Gördüm, Lale Mansur, Güven Kıraç ile oynadı.

Eda Ece ayrıca 2013 yılında “Kızım İçin” adlı sinema filminde Yetkin Dikinciler ve İnci Türkay ile birlikte yer aldı.

2015 yılında başrollerinde Berk Oktay ve Seren Şirince’nin rol aldığı “İlişki Durumu: Karışık” adlı dizide Ceren rolüne hayat verdi.

2016 yılında ise senaristliğini Gupse Özay’ın yaptığı “Görümce” filminde yer aldı.

Sonrasında ardı ardına dizi ve filmlerde rol alan Eda Ece, son hâlâ başrollerini Talat Bulut, Şevval Sam, Kıvanç Kasabalı, Sinan Eroğlu, Tuğçe Koçak, Nilgün Türksever, İlber Kaboğlu, Ayşegül Çınar'ın paylaştıkları Yasak Elma isimli dizide rol alıyor.

Editör: Ateş Çatıkkaş