MHP'nin yeni Başkanlık Divanı belli oldu: Listede 4 yeni isim var MHP'nin yeni Başkanlık Divanı belli oldu: Listede 4 yeni isim var

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu, 31 Mart'ta düzenlenecek yerel seçimler öncesi açıklamalarda bulundu. Eşi Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazanacağını söyleyen Dilek İmamoğlu, "En büyük dileğim, bu yoğun dönemin huzurla geçmesi ve adil bir seçimle tamamlanması" dedi.

Sözcü'den Özlem Güvemli'ye konuşan İmamoğlu, "Bu 5 yıllık süreçte Ekrem için tek endişem her zaman sağlığı oldu. Sağlığını hiç düşünmeden kendini yaptığı işe adıyor. Biraz daha kendisine dikkat etmesini dilerdim" dedi.

Ekrem İmamoğlu için, "Yerel seçimi kazanacağını biliyorum" diyen Dilek İmamoğlu şöyle konuştu:

"5 yıl içinde beni en etkileyen gelişmelerden biri pandemi dönemi oldu. Bu salgın nedeniyle vefat eden, sağlığı bozulan insanlar, pandeminin ekonomik ve sosyal hayata yansımaları ve tüm bunlarla beraber çocukların eğitim hayatının olumsuz etkilenmesi beni çok üzdü. Yine bu dönemde annemi kaybettim ve o günlerde korona olduğum için maalesef cenazesine katılamadım. Tabi ki, geçtiğimiz yıl 11 ilimizi derinden etkileyen 6 Şubat depremi de hepimiz için çok büyük bir travma oldu.

"Ekrem’in davası benim için bir hukuksuzluk örneği oldu"

Bir diğer olay da Ekrem’in dava süreci… Türkiye bir hukuk devleti; bu ülkede herkesin yasalar karşısında eşit olması, kanunların herkese adil bir şekilde uygulanması gerekiyor. Eğer bir ülkede adalet işlemiyorsa, ülkenin temel değerleri yara almış demektir. Benzer davalarda olduğu gibi Ekrem’in davası da ne yazık ki benim için bir hukuksuzluk örneği oldu.

Ekrem’le birbirimizi çok eleştiririz. Çocuklarımız da fikrini açıkça söyler, yanlış olduğunu düşündüğü herhangi bir şeyi dile getirip bizi eleştirirler. Çünkü biliriz ki eleştiri gelişimin ve değişimin en temel parçalarından biridir. Benim Ekrem’e fikrimi beyan ettiğim en temel konu kadınların toplumdaki yeri… Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için atılması gereken adımları ve yorumlarımı söylüyorum genelde."

Kaynak: Haber merkezi