Meral Akşener: DEM'e teşekkür ediyorsunuz, bize küfrediyorsunuz, hadi be Meral Akşener: DEM'e teşekkür ediyorsunuz, bize küfrediyorsunuz, hadi be

CHP Çankaya için adayını belirledi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in avukatı da olan Hüseyin Can Güner Çankaya Belediye Başkan adayı olarak belirlendi.

Hüseyin Can Güner kimdir?

Hüseyin Can Güner,  1993 yılında Ankara'da dünyaya geldi. 2015 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Siyasi kariyerine 2012 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olarak başladı. Ankara İl Gençlik Kolları Üniversite Komisyonu'nda, Sosyal Demokrat Öğrenciler örgütlenmesinde ve Çankaya İlçe Gençlik Kolunda çalışmalar yürüttü. 2013-2014 yıllarında Etimesgut Gençlik Kolu Başkanlığı görevini üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Genel Merkez Yerel Yönetimler Komisyonu'nda görev aldı. 2018-2020 yılları arasında Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2020-2023 yılları arasında CHP'yi temsilen İlçe Seçim Kurulu üyeliğinde bulundu. 14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden Milletvekili adayı oldu. Ayrıca İkinci Yüzyıl Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği ve Türkiye Tenis Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulundu. Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği üyesidir.

Hüseyin Can Güner kimdir? Hüseyin Can Güner kimdir?

Kaynak: Haber Merkezi