MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında, "Mirasyedilerin Filistin konusunda cephe açıp Türkiye'yi suçlaması, jet yakıtı satıldığını iddia ederek Kürecik sakızı çiğnemeleri, utanç duvarı gibi karşımızdadır" sözleriyle, isim vermeden Fatih Erbakan'ı eleştirmişti.i

Yeniden Refah Partisi'nden Bahçeli'nin sözlerine yanıt, geldi. YRP Gençlik Kolları Başkanı ve MKYK Üyesi Melih Güner, Bahçeli'nin daha önce yine meclis grubunda Filistin ile ilgili yaptığı bir konuşmanın videosunu yayınlayarak, "Sayın Devlet Bahçeli'nin, aynı kürsüden daha önce yaptığı konuşmayla bugün yaptığı konuşmanın birbirinin tam zıttı olmasının sebebi nedir acaba? Siyasi çıkar ya da üç beş belediye almak için siyaset yapmıyoruz. Biz ne yaptıysak Allah rızası için yapıyoruz" notunu paylaştı. 

Güner'in paylaştığı videoda Bahçeli, "Kudüs bizi bilir, biz Kudüs'ü biliriz. Şayet ABD, bunun önünde engelse, NATO üyeliğini derhal tartışmaya açalım, Kürecik'i de İncirlik'i de boşaltalım gitsin. Onlardan korkan en az onlar gibi olsun" ifadelerini kullanmıştı. 

Özgür Özel, 'Büyük Eğitim Mitingi'nde: Madem atamayacaktın 1 milyon diploma neden verdin? Özgür Özel, 'Büyük Eğitim Mitingi'nde: Madem atamayacaktın 1 milyon diploma neden verdin?

Kaynak: Haber Merkezi