Habertürk'ün haberine göre Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadeleri alınıp mahkemeye tutuklanma talebiyle gönderilen Candan kardeşlere 3 Mayıs’ta tutuklanan çete lideri Onur Apaydın bağlantısı soruldu.

Bahar Candan “Ablamdan ayrıldıktan sonra bilinen restoranlarda, Etiler'deki bilinen mekanlarda bir araya geldik. Şahıslarla bir kere yemek yemiş olabiliriz, onun dışında hiçbir bağlantımız yok. Birkaç yıldır ben bu telefonumu kullanıyorum. Biz Onur Apaydın'ı Kaan diye biliyorduk. Gerçek adını bilmiyorduk. Kendisini bir yıldır tanırım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplanıyor: Gündemde asgari ücret var Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplanıyor: Gündemde asgari ücret var

Nihal Candan da Onur Apaydın’ı Kaan Hamzaoğlu olarak tanıdığını, kendisiyle ayrıldıktan sonra gece kulübünde sadece karşılaştıklarını söyledi. Çete olduklarını bilmediklerini ve onlarla bir bağlantısının olmadığını iddia etti.

“Reklam yüzü olarak katıldık”

Kanal D'nin haberine göre, Bahar Candan çetenin mağdurları ikna ettiği yemekli toplantılara ablası ile birlikte 10 bin TL karşılığında reklam yüzü olarak katıldığını söyledi. Yemek masalarında suç işlendiğini bilmediğini belirtti.

Nihal Candan ile birlikte suç örgütü vitrinine para kasası oldukları iddialarını reddeden Bahar Candan sosyal medya hesabından paylaştığı para dolu çanta ve helikopter fotoğrafıyla ilgili ise “onlar photoshop” dedi.

Bahar Candan kendini “Lüks bir yaşantım yok” diye savunurken idolünün zenginler olduğunu, zengin gibi görünmeye çalıştığını böyle davranmanın onu çok mutlu ettiğini söyledi.