Aylin Coşkun kimdir? Aylin Coşkun nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Aylin Coşkun kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Aylin Coşkun kimdir? Aylin Coşkun kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Aylin Coşkun biyografisini haberimizde derledik…

Ankaragücü - İstanbulspor maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda yayınlanacak? Ankaragücü - İstanbulspor maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda yayınlanacak?

Aylin Coşkun kimdir?

Aylin Coşkun (d. 1976, Almanya), Türk şarkıcı ve modeldir.

1976'da Türk asıllı bir ailenin kızı olarak Almanya'da doğan sanatçı İzmir, Cumhuriyet Kız Meslek Lisesi'ni bitirdi. 1997'de güzellik yarışması Miss Globe 'da Türkiye Güzeli seçildi. Müziğe olan ilgisiyle müzisyen hocalardan şan dersleri alıp bu konuda eğitimini tamamlamak üzere girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi Şan ve Solfej bölümünden mezun oldu.

Bu arada İstanbul ve Ankara'da bir süre mankenlik yapmış, özel bir TV kanalında belli bir süre sunuculukta icra etmiştir. Şarkıcı günümüze kadar 7 tane albüm yapmıştır.

2000'li yılların başında ilk albümü Masalı Zeyno Müzik etiketiyle piyasaya çıkartmış sanatçının albümde kendisine ait Bu Kaçıncı parçası ve klip çektiği Yandım Allahım isimli parçaları ile müzik dünyasında yer etmiştir. Şarkıcı takip eden 6 albüm daha yapmıştır.

Kaynak: Haber merkezi