Aykut Erdoğdu kimdir? Aykut Erdoğdu nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Aykut Erdoğdu kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Aykut Erdoğdu kimdir? Aykut Erdoğdu kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Aykut Erdoğdu biyografisini haberimizde derledik…

Aykut Erdoğdu kimdir?

28 Ağustos 1972 tarihinde Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Asım ve Seher çiftinin dört çocuğundan en küçüğü olarak doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum'da tamamlamasının ardından 1993 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Carnegie Mellon Üniversitesi'nde "Kamu Politikaları ve Yönetimi" üzerine yaptı.

Ananas faydaları nelerdir, hangi vitaminleri içerir? Ananas faydaları nelerdir, hangi vitaminleri içerir?

1995 yılında Hazine Müsteşarlığı stajer hazine kontrolörlüğüne atandı. Bir süre sonra hazine başkontrolörlüğüne getirildi. 2004 yılında ABD'de çalışmalarda bulundu. 2005 yılında ABD İç Denetçiler Enstitüsü’nden Uluslararası geçerliliği olan Sertifikalı İç Denetçi (Certified Internal Auditor) unvanı aldı. Ayrıca Hazine müsteşarlığındaki görevi sırasında Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Bankası ve Avrupa Birliği fonlarıyla finanse edilen çeşitli projelerin başdenetçisi olarak görev yaptı.

Erdoğdu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) katıldı ve ilk defa 2011 Türkiye genel seçimleri'nde CHP İstanbul 2. Bölge milletvekili olarak meclise girdi. Milletvekilliği döneminde Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyeliği ve Komisyon’da partisinin Grup sözcülüğü görevlerini yürüttü. 6 Eylül 2014 tarihinde CHP Parti Meclisi üyesi seçildi fakat 23 Ekim 2014 tarihine Parti Meclisi üyeliğinden istifa etti. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar CHP İstanbul milletvekili olarak meclise girdi.

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP İstanbul 2.bölge milletvekili adayıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.Evli ve 1 çocuk babasıdır.

2024 yerel seçimlerinde CHP'nin Ümraniye Belediye Başkan adayı olmuştur.

Kaynak: Haber merkezi