Turgut Altınok, mal varlığını açıklamasından sonra, başlayan tartışmalar hakkında konuştu. Antalya'da 600 dairesi olduğu iddialarına yanıt veren Altınok, "600 dairem varsa adıma kayıtlı ben beyannamede vermediysem istifa ederim" dedi.

Yeniden Refah'tan İyi Parti'ye: Meral Hanım'ı tekrar seçecek misiniz? Yeniden Refah'tan İyi Parti'ye: Meral Hanım'ı tekrar seçecek misiniz?

Altınok'un konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Kaç gündür çamur yalan iftira siyasetine hem Ankara hem Türkiye şahit oluyor. Onurlu insanlara iftira atmak ahlaksızlıktır. Hırsızlar için bu sözler çok anlam ifade etmeyebilir. Bizim mal varlığımızı açıklamamızla beraber, bir yalan, çamur ve iftira kampanyası başlattılar. Belge ve delillerle mal varlığımız azalmış mal varlığımın çoğunu 1994’te belediye başkanı olmadan önce anne ve babamızdan kalmış Allah mekanları cennet olsun. Art niyetli olanlar herkesi kendileri gibi düşünüyorlar.

600 dairem varsa adıma kayıtlı ben beyannamede vermediysem istifa ederim ama bana bu yalanı atan Sayın Yavaş’ın da bir konuşması var. 600 dairesi varmış niye beyanda bulunmadı ben de dedim ki 600 tane dairem varsa tapusunu çıkarsınlar ben istifa edeceğim yoksa zerre onurları varsa

Basın objektif olmalı ve tarafsız olmalı. Ama bırakın objektif olmayı iftira ve yalan kampanyasının bir parçası oldular. Bugün de Antalya Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Tapu Dairesi Başkanlığından verdiğim dilekçenin sonucu; ilgili dilekçede bahsi geçen … TC kimlik no’lu  Turgut Altınok adına Türkiye’nin tamamının 02.05.2012’den beri ortak platformu Tapu Kadastro Bilgi Sistemi üzerinde TC Kimlik numaralı kriterleri kullanılarak yapılan araştırma ve sorgulama sonucunda Antalya il ve ilçeleri içerisinde herhangi bir gayrimenkul kaydına rastlanmamıştır.

Whatsapp Image 2024 03 28 At 3.51.11 Pm

Gördüğünüz gibi Hakan Çelik imzasıyla Tapu Daire Başkanı. Bunu bütün kamuoyuna sunuyorum. Kimin yalancı kimin iftiracı kimin çamur kimin de dosdoğru olduğunun belgesidir bu.

"Ahlaksızca çamur ve iftiraları atmaya devam ettiler"

Ankara’ya sözü, eseri, hizmeti, vizyonu olmayanlar bir çamur yalan kampanyası başlattılar. Bütün hayatında leke olmayan bir tane rantlı projesi olmayan, paralı 20 yıldır bir tane soruşturması olmayan ve beyt-ül malı kendi malından çok koruyan 20 yıl görev yaptığımda bir tane bu belediyeden ihale alıp iş alıp zengin olan yok. Bir tane imar rantı yoktur. Rüşvet alan da veren de melundur cehennemliktir diye belediyenin kapısına ilk geldiğim 1994’te yazdığım yazının aynısını harfiyen uygulayan burada bir hizmet anlayışımız oldu. Karakterimiz bu, şahsiyetimiz bu, yolumuz bu. Ama ahlaksızca çamur ve iftiraları atmaya devam ettiler. Dolayısıyla bu zerre onuru olanlar özür dileyecek. Tabi bu iddia yatanlarla ilgili dava sürecini başlatırken maddi ve manevi bunlar hepsi gördüğünüz gibi mahkum olacak. Ama Ankaralı şunu görmeli ki bir tarafta tertemiz bir aday var, öbür tarafta yalan çamura batmış iftiracı bir aday var. Kendisi tabi Londra'da aldığı evin hesabını veremez. Kendisi şu an oturduğu 25 milyon liralık evin hesabını veremez çünkü ikisini de belediye başkanı olduktan sonra almış. Yani 25 yıl Yavaş belediye başkanlığı yapsa 25 milyon lira ev alamaz.

Kızının şirketi Londra'da, evi Londra'dan alıyor. Yani bizim neyimiz varsa Türkiye'de. Bizim kıblemiz Türkiye. Vatanımız Türkiye. Bizim başka gidecek vatanımız yok. Onlar Londra'ya gidebilirler.

Evleri hazır. Villası hazır. Şirketi hazır. İşi hazır. Ama bizim Türkiye dışında başka bir vatanımız yok.

Evet, yalan, çamur, iftira kampanyasına Sayın Yavaş da katıldı. Dolayısıyla 600 tane Antalya'da dairesi var. Onun niye beyannamesini vermedi? İstifa etmesi gerekir dedi. Ben dedim ki Antalya'da adamı 600 tane daire varsa ben istifa etmeye hazırım. Yoksa bu çamuru atan bu yalanı söyleyen, çamur yalan kervanına katılan Sayın Yavaş'ın da zerre onuru varsa istifa etmesi gerekirdi.  Bugün gördüğünüz gibi burada belge Antalya'dan aldığımız belgedir. Hiç Antalya'da altın altın altın üzerine hiçbir gayrimenkul olmadığının tapu dairemizin belgesidir. Bana iftira atan, çamur atan, yalan söyleyen kim varsa kim varsa, onların yalancı iftira atıcı ve çamurcu olduklarının belgesidir. Bu belge doğruların belgesi, yalanların art niyetlerin, efendim paraları çalıp başkalarının üzerine yapanların. Mal varlığımız azalmış çoğalmamış. Buna rağmen yalan ve iftira çamur kampanyasıyla bu tertemiz bir maziye çamur atılmak istenmiştir. Atamazlar. Bunlar attıkları çamurda kendileri boğulacaktır. Yani o çamur kendilerindedir, bizde değildir. Dolayısıyla yalan söyleyen iftira atan çamur atan zerre onuru şerefi olanlar varsa derki Altınok’tan özür diliyoruz. Bir helallik ister ama biz dava açtık. Maddi manevi bu yalanı söyleyen gazeteciyim diyen ama gazeteci olan doğruları söyleyecek doğru haberler verecek. Gazeteci basın mensubu kamu adına görev yapar. Attığı her haber kamuyu bağlar. Yalan iftira çamuru ahlaksızlığa dayan haber yapamaz. Dolayısıyla Sayın Yavaş zerre onuru varsa Yavaş'ın istifa etmesi lazım. Bu istifa etmesini gerektirecek. Bunu yalanlayan devletimizin belgesidir.

Muhabir: Şevval Dalgıç