Eski Pegasus çalışanı Onur T., geçtiğimiz yıl Kadir Gecesi'nde alkollü fotoğraf paylaştığı için işinden atılarak hapis cezası aldı. Dijital içerik üreticisi Fatih Koparan'ın YouTube kanalına konuk olan Onur T.'nin, Meksika sınırı üzerinden kaçak yollarla ABD'ye iltica ettiği öğrenildi.

Koru: Günümüzden gerilere bakıyorum da eski politikacılar bugünkülerden çok farklıydı, çok… Koru: Günümüzden gerilere bakıyorum da eski politikacılar bugünkülerden çok farklıydı, çok…

Geçtiğimiz yıl Kadir Gecesi'nde alkol alırken "Kadir Gecesi özel, Rabb'im kabul etsin"  notuyla fotoğraf paylaşan Onur T., 'halkın bir kesiminin benimsediği değerleri alenen aşağılama' suçlamasıyla 3 ay 22 gün hapis cezası almış, Pegasus'taki işinden ise atılmıştı.

Dijital içerik üreticisi Fatih Koparan'ın YouTube kanalına konuk olan Onur T., Meksika sınırından ABD'ye kaçak yolla geçtiğini ve iltica ettiğini açıkladı.

''Tazminat bile vermediler''

Pegasus'tan işten çıkarılma sürecini de aktaran Onur T., şunları söyledi:

"Sabah şirketteydim, etik kuruluna aldılar. Durumu anlattım, olayı üstlendim, diğer arkadaşlara sıçramasını da istemedim. Ben paylaştım onlar benden paylaştı dedim. Şirkette bilet satıştan baskı gelmiş, biletler iptal edildi denilmiş, işin aslını bilmiyorum. 

Adalet yerini buldu mu? Hırsızlıktan attınız beni. Bir yıl çalışamadım.

Uzaklaştırma verirler belki dedik. Akşam aradılar İK'dan, gelin istifa edin dediler. Ben sokağa çıkamıyorum, gelemem dedim. Biz çıkartırsak yüz kızartıcı suçtan çıkartacağız dediler. O da size kalmış bir şey... Telefonda çıkarttılar. Siz bilirsiniz dediler... Tazminat bile vermediler, verebilirlerdi.

Hırsızlık veya şirket sırlarını paylaşma maddesinden çıkarttılar. İşsizlik maaşına başvurduğunda bu çıkıyor. Karşı dava açtım, devam ediyor. Bu sebeple atılmamı bile düzeltemedik daha."