Trabzon'da Teşkilat Buluşması Toplantısında açıklamalarda bulunan Akşener, partisinin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Dr.Muhammet Erkan olduğunu açıkladı. Akşener'in konuşmalarından satır başları şöyle; 

"Trabzonlu hemşehrilerime beraber olmak benim siyasetteki ayakta kabilme azmimi, tüm iftiralara, tüm hakaretlere rağmen dik durmamı sağlayanlarsınız var olun. Tarihte ilk kez bir içişleri eski bakanı beni polis evinde yer yok diye çıkarttı.Sonra bir otele gittik müşteriyiz paramızı ödüyoruz o otelden de iş yeri sahibine yapılan baskıyla yine atıldık. Başka bir otelde kalmaya başladık hani meşhur 5'li iş adamı bizi MIT e şikayet etti.Otel sahibine onların arkadaşı otel paramın nereden kimler tarafından ödediği araştırıldi. O Otelin sahibi Erdoğan a da yakın biriydi Partimizi kurmaya kalktık il binası tutamadık, il binasının açilislarinda sarı bir kordon cekerlerdi gençler o kordonu dışından bizi takip ederdi.Paramizla rezil olur il binası tutamadık nerelerden nereye geldik.Bugünün Türkiye sinde kimse kimseyi duymuyor ve dinlemiyor. Bunun için siz birbirinizi övmelisiniz. Ben bütün hayatım boyunca bu davaya emek verenleri anlatmaya devam edeceğim.

Bize o iftiraları atanlar şerefsiz

Seçimde kararı milletimiz verecek, dokuz saat konuştuk bir karar verdik.CHP nin herhangini bir organına hiçbir kelime etmeden aramızda tartıştık.Ben bu toplantıda tek kelime etmedim sadece söz verdim. 14 arkadaşımız evet dedi 35 kişi hayır dedi. Gizli oy kullanıldı kimse kimseye baskı yapmadı. Arkadaşlarimla o toplantıda yaşananlardan dolayı gurur duyuyorum.Sonuç olarakda bir karar alındı milletimiz bu karara bakacak gerekeni yapacak biz bedelini ödeyeceğiz ve tüm sorumluluğunu bu kardeşiniz goğüsleyecek.

8. Yargı Paketi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi 8. Yargı Paketi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Anlayamadığım CHP yi destekleyenler veya Cumhur İttifakı destekleyenler karardan sonra 24 saat bize hakaret ettiler. Atsız'ın şiiri ne zamandan beri birilerine gönderme sayılıyor?''

''Ayşe Sibel Hanım partimizden en son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim''

İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun istifasına ilişkin konuşan Akşener, ‘’Bizim partimizden ayrılan hatta ayrılırken bana iftira atan, hakaret eden arkadaşlarımız dahil hiç kimsenin aleyhinde ne yorum yaptım ne de onu üzecek, zora sokacak herhangi bir davranışım olmadı. Ayşe Sibel Hanım partimizden benim gözümde en son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim. Parti kurulurken o dönemin şartlarında gelip bize kurucu oldu. Kararına saygı duyuyorum. Demokrasi üzerinden bakıldığında Sayın Yanıkömeroğlu alınan karardan hoşlanmayabilir ona da saygı duyuyorum. Kendisine başarılar diliyorum’’ dedi.

Editör: Kadir Gürhan