Olay, gece saatlerinde Gülüç beldesi Çengel Mahallesi, Alaplı yolu üzerindeki akaryakıt istasyonunda meydana geldi. İddiaya göre, akaryakıt istasyonunun pompalarının üstünde bulunan çatıda tamirat yapılması için elektrikçi çağrıldı. 2 işçi tamirat yapmak için istasyonun çatısında merdiven kaldırdı. Merdivenin yüksek gerilim hattına temas etmesi sonucu işçiler Savaş Türkoğlu ve Müslüm Yorulmaz çatıya yığılırken, çevredekilerin ihbarıyla olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgede, işçilere ulaşmak için kısa süreli elektrik kesintisi de yapıldı. Sağlık ekipleri ilk müdahaleyi çatıda yaparken yaralı işçiler itfaiyenin merdiveniyle indirilip, ambulansa alındı. İşçiler, Ereğli Devlet Hastanesine götürüldü.

FETÖ'nün hücre evlerine operasyon: 1 binbaşı, 1 üsteğmen ve 1 astsubayın da bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı FETÖ'nün hücre evlerine operasyon: 1 binbaşı, 1 üsteğmen ve 1 astsubayın da bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı

Tedaviye alınan yaralılardan Türkoğlu’nun durumunun ağır olduğu öğrenilirken, Yorulmaz’ın durumunun ise iyi olduğu belirtildi. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: DHA